Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Хәерле дәресләр

Опубликовано: 05.12.2019

Бүген гимназиябез "Хәерле дәресләр" Бөтенроссия акциясендә катнашты. Бу акция волонтерлар үзәкләре ассоциациясенең һәм мәктәп укучылары хәрәкәтенең традицион проекты, "Син хәл итәсең!" программасының визит карточкасы булып тора. Әлеге акция кысаларында балалар «Киләчәк волонтеры» фильмын карадылар. Фильмда күп кенә әһәмиятле юнәлешләргә үз өлешен керткән волонтёр балаларның эшчәнлеге күрсәтелгән - кыргый табигатьне саклау, сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән кешеләргә ярдәм итү, йортсыз хайваннар турында кайгырту, файдалы компьютер чишелешләрен эшләү, Бөек Ватан сугышы сугышчылары турында хәтерне саклау, шулай ук мөһим проектларны тарату өчен социаль челтәрләр куллану.