Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Гимназиябез укучылары грамоталылыкта ярыша

Опубликовано: 28.11.2019

Бүген, 28 нче ноябрь көнне, гимназиябездә Spell Battle уены булып үтте. Инглиз теле атналыгы кысаларында үткәрелгән әлеге чарада 7 нче А сыйныфы укучылары көч сынашты.

Әлеге бәйгедә укучыларыбыз инглиз теленнән алган белемнәрен генә түгел, ә татар һәм рус телләрен никадәр яхшы белүләрен дә сынап карадылар. Уен барлыгы 3 өлештән торды: 1нче турда укучыларга 1әр татарча, русча һәм инглизчә сүзләр бирелде, алар әлеге сүзләрнең язылышын дөрес һәм хәрефләрнең атамасын алфавиттагыча әйтеп чыгарга тиешләр иде. Барлыгы 22 баладан 2 нче турга унысы үтте. 2 нче турда исә укучыларга 1 генә сүз тәкъдим ителде, һәм ул инглиз телендәге сүз. Һәр пардан кайсы укучы беренче һәм дөрес җавап бирде, шул ахыргы 3 нче турга үтте.

Соңгы хәл иткеч өлештә сыйныфтан өч укучы: Сайфуллин Альберт, Шагалеева Анелия һәм Чуктиева Анжела көч сынашты. Укучыларга бу турда тагын да катлаулырак инглизчә өч сүз бирелде. Көндәшләрен артта калдырып, Шагалеева Анелия бүгенге уенның җиңүчесе исеменә лаек булды. Аны чын күңелебездән котлыйбыз, барлык укучыларга да катнашулары өчен рәхмәт әйтеп, укуларында уңышлар телибез!