Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

“Татарча диктант” Бөтендөнья белем бирү акциясе

Опубликовано: 19.10.2019

19 октябрьдә гимназия базасында  “Татарча диктант” белем бирү акциясе үтте. Ул  “2014–2020 елларга Татарстан Республикасы дәүләт телләрен һәм Татарстан Республикасында башка телләрне саклау, өйрәнү һәм үстерү” Дәүләт программасын гамәлгә ашыру кысаларында уздырыла.  Диктант язуда әти-әниләр, өлкән буын кешеләре, КФУның татар филологиясендә белем алучы студентлар, укытучылар, укучылар катнашты.

Диктантны күренекле шәхесләр  - профессор, РФ танылган артисткасы, ТР халык артисткасы Эльмира Мифтаховна Хамматова һәм танылган җырчы Эльвира Зиннуровна Хамматова укыды.Акциягә массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре - "ТНВ" каналы һәм "Татар-информ" хәбәрчеләре чакырылды.Диктант нәтиҗәләре Акция уздырылганнан соң 30 көннән дә соңламый сайтта урнаштырыла. Аларны бланкта булган код сүзе һәм Фамилия, Исем буенча белеп булачак.

Источник: http://diktant.tatar.ru