Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Соңгы кыңгырау бәйрәме

Опубликовано: 23.05.2019

Бәйрәм бүген барлык мәктәпләрдә

Хис ташкыны уйный күкрәктә,

Укытучыларның моңсу карашлары

Озату сүзен яза йөрәккә.

Бүген гимназиябездә иң матур һәм шул ук вакытта иң моңсу бәйрәмнәрнең берсе - 11нче сыйныф укучылары өчен Соңгы кыңгырау бәйрәме узды. Ак җилкәннәрне тутырып, укучыларыбыз белем диңгезе буенча, мәктәп елларының соңгы утравына, хыяллар ярына килеп туктадылар. Бер мәлдән алар олы тормыш, яңа мавыктыргыч сәяхәт юлына басачаклар... Без аларга алдагы юлларында зур уңышлар, бәхетләр телибез! Алга, дуслар! Сезне зур ачышлар көтә!