Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Гимназия укучылары Татар Википедиясендә мәкаләләр язарга өйрәнде

Опубликовано: 16.04.2019

Бүгенге көндә безнең һәрберебез дә интернет һәм Википедия белән куллана. Әлеге интернет-энциклопедиягә барлык кеше дә үз өлешен кертә ала. Энциклопедия шактый күп телләрдә алып барыла, шулай ук татарча да. 2016нчы елда татар телен саклау һәм үстерү максатыннан Фәрһад Фәткуллин инициативасы белән «Сәләт ВикиМәктәбе» проекты барлыкка килә. Ә бүген исә безнең укучыларыбыз әлеге проектның җитәкчесе Тимерхан Шәйхетдинов тарафыннан тәкъдим ителгән мастер-класста катнашты.