Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Хезмәттәшебез ана теле укытучыларының Бөтенроссия мастер-класс бәйгесенең Гран-при иясе

Опубликовано: 02.04.2019

Шушы көннәрдә бпшкалабыз Казанда ана теле укытучыларының Бөтенроссия мастер-класс бәйгесенә йомгак ясалды. Әлеге бәйгедә Россиянең төрле төбәкләреннән 50 мөгаллим көч сынашты.  Беренче турны җиңеп, икенче турга чыккан укытучылар ачык дәрес бирделәр, мастер-класс күрсәттеләр, түгәрәк өстәлдә үзләренең фикер-тәкъдимнәре белән уртаклаштылар.  Әлеге бәйгенең Гран-при иясе булып гимназиябезнең татар теле һәм әдәбият укытучысы Гөлгенә Вазых кызы Нурмиева танылды.  Коллегабызны чын күңелдән котлыйбыз, алга таба да зур җиңүләр, иҗади уңышлар насыйп булсын!

Бәйгенең йомгаклау тантанасында министр урынбасары Алсу Әсәдуллина, президент департаментының милли мәсьәләләр бүлеге башлыгы Данил Мостафин һәм башка шәрефле кунаклар катнашты.