Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Ир-егетләр тел сагында

Опубликовано: 02.03.2019

Казан шәһәре мәгариф идарәсе карары нигезендә, башкалабыз районнары мәктәпләрендә белем бирүче укытучылар арасында "Ир-егетләр - тел сагында" дип исемләнгән бәйге-конкурс оештырылды. Бәйгенең төп максаты - татар телендә саф сөйләшә, аралаша белүче, балаларга туган телебезнең чиксез хәзинә икәнлеген төшендерә алучы ир-егетләрне актив хезмәттәшлеккә этәрү. Әлеге конкурста безнең Вахитов-Идел буе районнары командасы Гран-при яулады. Әлеге зур җиңүдә гимназиябез укытучыларының да өлеше зур булды. Төп катнашучылар Раил Фәһим улы Рамазановны, Илфат Тәлгат улы Абдуллинны чын йөрәктән ихлас котлыйбыз! Афәрин, егетләр, без сезнең белән горурланабыз!