Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

"Такташ укулары" V гимназия фәнни-практик конференциясе

Опубликовано: 21.12.2018

Бүген гимназиябездә язучы, шагыйрь Һ.Такташ тормышын һәм иҗатын өйрәнүгә багышланган, "Яңарыш" мега-проекты кысаларында "Такташ укулары" дип аталган фәнни-практик конференция узды.

Традиция буенча һәр елны конференция билгеле бер темага багышлана. Киләсе 2019 ел Россия Президенты күрсәтмәсе белән “Театр елы” дип игълан ителү сәбәпле, фәнни-практик конференция эшен шул юнәлештә алып барды. Тантаналы ачыш вакытында гимназия директоры Люция Гапхадиевна укучыларның алдында яткан озын, мавыктыргыч һәм зур ачышларга бай белем юлыннан тайпылмавын, үз-үзләренә ышанып, максатларына ирешүен теләп калды. Пленар утырышны “Сәләт” театр-студиясе җитәкчесе Раил Фәгыйм улы Рамазанов дәвам итте. Ул укучыларны театр дигән кызыклы дөнья белән танышырга өндәде, татар драматургиясенең бөек классигы, татар театры сәнгатенә нигез салучы Галиәсгар Камал белән якыннанрак таныштырды.

Пленар утырыштан соң 1-11нче сыйныф укучылары фәнни секцияләргә бүленеп, үзләренең төрле өлкәдәге тикшеренү эшләре белән чыгыш ясадылар. Иң яхшы эшләрне жюри әгъзалары дипломнар белән бүләкләде.