Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Күренекле артист Илдар Хәйруллин белән очрашу

Опубликовано: 25.10.2018

24 октябрь көнне гимназиябездә Татарстанның халык, Россиянең атказанган артисты Илдар Зиннур улы Хәйруллин белән искиткеч матур очрашу булып узды. Халкыбызның яраткан актеры шактый четерекле сорауларга үзенең эчкерсез, тирән эчтәлекле җавапларын бирде. Илдар Зиннур улының дөньяга үз карашы булуы, туган телебезгә, татар театрына булган тирән мәхәббәте кичәдә катнашкан һәркемне уйланырга мәҗбүр итте.
Балаларга, килгән кунакларга онытылмаслык мизгелләр бүләк иткән өчен бик зур рәхмәт Сезгә, Илдар Зиннурович! Сезнең белән кабат очрашулар насыйп булсын.