Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

1 сентября-День Знаний

Опубликовано: 01.09.2018

1 сентябрь - ул беренче кыңгырау чыңы, чәчәкләр hәм ак бантлар диңгезе!
1 сентябрь - ул мәктәп бусагасын тәүге тапкыр атлап керүче нәни беренче сыйныф укучылары өчен көтеп алынган көн! 1 сентябрь - Белем көне! Яңа уку елын башлап җибәрү бәйрәме!
Гимназиябез директоры Хөснетдинова Люция Хадиевна Белем көненә багышланган линейканы тантаналы рәвештә ачып, укучыларга, укытучыларга уңышлар теләде, килгән кунакларны узган уку елының нәтиҗәләре белән таныштырды hәм алдагы уку елына зур планнар белән керүебезне белдерде. Шулай ук бәйрәмебезгә килгән кунаклар, КФУ профессоры, фәннәр докторы Фәхретдинова Г.Җ. hәм КФУ доценты, филология фәннәре кандидаты Хадиева Г.К. барлык укучыларга да куелган максатларга ирешүне теләделәр!
Линейкаларны дәвам итеп, сыйныф сәгатьләрендә "Татулык дәресе" hәм "ГТО дәресе" узды!
Кадерле укучылар, хөрмәтле укытучылар, Белем бәйрәме котлы булсын! Яңа уку елы яңа ачышлар алып килсен!