Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

«Сәләткә нур булган йолдызлар» әдәби конкурс финалы

Опубликовано: 24.04.2018

24 нче апрель көнне Сәләт йортында Флүс Латыйфи исемендәге VII «Сәләткә нур булган йолдызлар» ачык әдәби конкурсының финалы үтте. Конкурста шигърият, чәчмә әсәр, балалар әдәбияты, публицистика и драматургия номинацияләрендә иҗатка тартылган яшьләрнең эшләре бәяләнде. Финалга «иң-иң»нәр җыелды. Чара башында яшь иҗатчылар өчен Сәләт йорты буенча экскурсия уздырылды. Сәләтнең җәйге сменалары турында мәгълүмат алдылар. Аннары казыйлар белән түгәрәк өстәл оештырылды.
         Финалга   Бәширова Динәнең дә (9б)    шигърият номинациясендә эше сайланды һәм ул таныклыкка ия булды. Котлыйбыз!