Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Ветераннарны котлау

Опубликовано: 29.04.2018

Тиздән 9 нчы май – Җиңү бәйрәме! Һәр сыйныф үз ветеранын котларга ашыкты, аларга күңелләрендә булган матур теләкләрне җиткерде.
      5 б сыйныфы укучылары да әлеге чарадан читтә калмады. Иң гаҗәбе шул булды: аларга билгеләнгән ветеранның берсе дөньякүләм танылган композитор Луппов Анатолий Борисович иде. Ул   укучыларның котларга килүенә бик сөенде, оста итеп рояльдә “Тәфтилләү” көен уйнап күрсәтте. Тиздән ветеран 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтәчәк. Аңа озын гомер, саулык-сәламәтлек, тыныч күк йөзе, иҗат чишмәсенең саекмавын телибез!
      Луппов Анатолий Борисович - композитор, педагог. СССР ның композиторлар Союзы әгъзасы,   Марий АССР ның Атказанган сәнгать эшлеклесе, Марий АССР ның Дәүләт премиясе лауреаты, РСФСР ның атказанган сәнгать эшлеклесе, Татарстанның Атказанган сәнгать эшлеклесе , Татарстан Республикасының   Г. Тукай исемендәге Дәүләт премиясе лауреаты, Н. Жиһанов исемендәге Казан   дәүләт консерваториясенең профессоры , Марий Эл Республикасы композиторлар Союзының почётлы члены .
Бәйрәмегез котлы булсын!