Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

ГЛАЗОВТА ДА – БЕРЕНЧЕ

Опубликовано: 28.02.2018

21 нче февраль көнне Удмуртия Республикасының Глазов шәһәре В.Г. Короленко исемендәге Глазов Дәүләт педагогика институтында “Туган тел һәм чит телләрне укыту методикасы” буенча педагогик олимпиадада безнең татар теле һәм әдәбияты укытучысы Нәҗипова Эльвина Рифатовна җиңү яулап кайтты. Ул укучыларга татар теле дәресен биреп, нинди алымнар аша татар телен өйрәнеп булу серләренә төшендерде. Дәресне филология фәннәре кандидаты, доцент Шаяхметова Ләйсән Хәбировнаның татар телен чит тел буларак укыту методикасы буенча әзерләде. Рус, удмурт, инглиз телен камил белүче укучыларга, татар телендә сөйләшү, аны өйрәнү кызыклы булды һәм безнең татар телебезгә, аның мәдәнияте, сәнгатенә карата зур кызыксыну уятты. Эльвина Рифатовнаны котлыйбыз! Киләчәктә дә уңышлар телибез!