Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

“Татар кызы – 2017” һәм “Татар егете – 2017”

Опубликовано: 28.11.2017

28 нче ноябрь көнне Химиклар мәдәният сараенда мәктәп укучылары арасында “Татар кызы – 2017” һәм “Татар егете – 2017” билгеләделәр. Шәһәркүләмендә үткәрелә торган әлеге күркәм бәйгедә, безнең гимназиянең 9а сыйныфы укучысы Салават Төхвәтуллин “Иң уңган егет” исеменә лаек булды! Район этабын уңышлы үтеп, шәһәркүләменә чыккан Салават, 39 нчы мәктәп укучысы Язгөл Миңнуллина белән лаеклы чыгыш ясадылар. Үз-үзләре белән таныштыру, К.Тинчуринның билгеле бер әсәренә өзек, аш-су осталыгы, татарча бию, замана егет-кызларының нинди булырга тиешлекләрен – алар ныклы әзерлек белән барлык тамашачыга җиткерә алдылар! Аларны әзерләгән Рамазанов Раиль Фагимовичка, Нәҗипова Эльвина Рифатовнага, Ибраһимова Гөлчәчәк Ильиничнага һәм укучыларның үзләренә әлеге уңышлары белән котлап рәхмәтебезне җиткерәбез!