Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

"Безнең фикер" татар дискуссион клубы үзенең 4 нче сезонын ачып җибәрде

Опубликовано: 28.09.2017

Кичә кич, ягъни 27 нче сентябрь көнне "Безнең фикер" татар дискуссион клубы үзенең 4 нче сезонын ачып җибәрде."Дәртле" һәм инде күп көч тәлап иткән уенга махсус кунаклар - ТНВ телеканалында “Переведи” тапшыруын алып баручы – Илсур Нафиков, “Безнең фикер”нең казыйлары – Рәдиф һәм Рүзәл Ахмадиевлар килгән иде.
Кызу уен “Гаяз Исхакый прогнозы буенча татар теле 200 ел эчендә бетәчәк. Гаяз Исхакый үз прогнозында ялгыша” - дигән четрекле темада башланып китте.
Һәм уенның шарты: Илсур Нафиковка әлеге факт белән килешү һәм фикерне раслау, ә калган 46 катнашучыларга (студентлар белән укучылар), киресенчә, каршы булганнарын исбатларга туры килде. Уен  әйтеп бетергесез күңелле барды. Бер команда да җиңелергә теләмичә, үзләренең төп фикерләрен җиткерергә тырыштылар. Уенда татар теленең үткәне, хәзергесе һәм киләчәге турында кискен сүз алып барылды.