Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

"Музей төне"

Опубликовано: 20.05.2017

20нче майдан башлап 21нче майның таңына кадәр Россиядә "Музей төне" дигән зур күләмле акция булып үтте. Чара быел 11нче тапкыр уздырылды. Әлеге акция кысаларында музейлар, күргәзмә заллары карау өчен иртәнгә хәтле ачык иде. Безнең гимназиянең 6а сыйныфы укучылары да шул форсаттан файдаланып, Татарстан Республикасы Милли музеенда булып кайттылар. Программада төрле мастер-класслар, проект-программалар тәкъдим итү, квест-уеннар уздыру, Г.Тукай иҗаты, татар милләтенең гореф-гадәтләре белән танышу һәм башка бик күп чаралар каралган иде. Укучылар әлеге акциядә катнашудан үзләренә шактый күп кызыклы мәгълүмат һәм позитив эмоцияләр алып кайттылар.