Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Республикакүләм «Дулкыннар» бәйгесе

Опубликовано: 15.03.2017

15 нче мартта Татарстан халыклары Дуслык йортында Республикакүләм «Дулкыннар» бәйгесе узды. Конкурс Татарстанның халык шагыйре, күренекле җәмәгать һәм сәясәт эшлеклесе, Татарстан Республикасының Г.Тукай исемендәге Дәүләт премиясе лауреаты, Татарстанның М.Җәлил исемендәге республика премиясе лауреаты Разил Исмәгыйль улы Вәлиевнең тормыш һәм иҗат юлына багышланды.

Бәйгенең Республика сайлап алу турында гимназиябезнең нәфис сүз осталары катнашты һәм барлык катнашучылар сертификатка ия булды.