Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Бөек шагыйрь Габдулла Тукайның 130 еллыгы уңаеннан

Опубликовано: 22.04.2016

20 нче апрель көнне, «Сәләт» йортында халкыбызның бөек шагыйре Габдулла Тукайның тууына 130 ел уңаеннан Республикакүләм нәфис сүз осталары ярышы үтте. Ярыш Татарстан Республикасының яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы, Татарстан Республикасы иҗтимагый «Сәләт» яшьләр фонды, «Сәләт» яшьләр үзәге дәүләт бюджет оешмасы һәм «Таттелеком» акционерлык    җәмгыяте  тарафыннан узыдырылды. Ярышта 7-22 яшь аралыгындагы төрле уку йортларының сәләтле балалары һәм яшьләре катнашты. Катнашырга теләк белдереп, барлыгы 200 ләп гариза кабул ителә.

Безнең гимназиябезнең нәфис сүз осталары  - 4а сыйныфы укучысы Салихова Зөлхиҗә (җит. Хамматова Э.М.) һәм 7б сыйныфы укучысы Бәширова Динә (җит. Абдульманова Н.А.) әлеге ярышта үзләрен сынап карадылар, осталыкларын арттырдылар. Ике укучыбыз да ярышта актив катнашу турында таныклыкка ия булды. Мәктәп укучылары өчен язучы Рабит Батулла белән очрашу да оештырылган иде. Чарада Габдулла Тукай һәм аның иҗаты, бөек шагыйрь яшәгән чор турында әңгәмә корылды.