Телефон: 8(843)79 2-12-17
E-Mail: Olga.List@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Верхнеуслонский детский сад "радуга"
Руководитель: Лисина Ольга Александровна

Новости детского сада "Радуга"

Магнитный конструктор

Опубликовано: 19.09.2022

Чтобы ты заметно развивался
И на месте не топтался,
Чтоб фантазию ты проявлял,
Я конструктор тебе взял.
Из него сегодня ты построишь
Домик сложный, если сможешь.
А потом машину, корабли,
Чтобы удивиться мы смогли.
В свободное от занятий время, в основном  в вечерний период дети: играют в настольные игры, рисуют, играют в сюжетно-ролевые игры и собирают конструктор. Не так давно в старшей группе появился магнитный конструктор. Безусловно магнитный конструктор поднимает настроение детям, они готовы играть в него с утра до вечера. А самое главное, что магнитный конструктор влияет на общее развитие ребенка, затрагивает его логическое мышление, зрительное восприятие, воображение и мелкую моторику.
В процессе игры воспитывается внимательность и усидчивость, стремление дойти до поставленной цели.

Күренеп үссен өчен
Урынында да таптамадым,
Фантазияне күрсәтер өчен,
Мин сезгә конструктор алдым.
Бүген син аннан төзисең
Мөмкин булса, ложа катлаулы.
Аннары машина, кораблар,
Гаҗәпләнү өчен без булдыра алдык.

Дәресләрдән буш вакытта, нигездә, кичке чорда балалар: өстәл уеннары уйныйлар, рәсем ясыйлар, сюжет-рольле уеннар уйныйлар һәм конструктор җыялар. Күптән түгел өлкән төркемдә магнит конструкторы пәйда булды. Әлбәттә, магнит конструкторы балаларга кәефне күтәрә, алар аны иртә белән кичкә кадәр уйнарга әзер.Иң мөһиме, магнит конструкторы баланың гомуми үсешенә тәэсир итә, аның логик фикерләвенә, визуаль кабул итүенә, фантазиясенә һәм яхшы мотор осталыгына кагыла.
Уен барышында игътибарлылык һәм усидчивлык тәрбияләнә, куелган максатка ирешү теләге бар.