Телефон: 8(843)79 2-12-17
E-Mail: Olga.List@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Верхнеуслонский детский сад "радуга"
Руководитель: Лисина Ольга Александровна

Новости детского сада "Радуга"

Созрели яблочки в саду

Опубликовано: 08.09.2022

Сочные плоды.
Всем давно известно:
Кушать их полезно.
От любой хворобы
Будут хороши.
Яблоко на ужин
Съел — и врач не нужен.
Быть здоровым чтобы,
Ешьте от души!
    Яблоки - самый привычный фрукт в нашей стране. Они не только чрезвычайно вкусны, но и крайне полезны. О полезных свойствах яблок можно писать целые книги, в них много витаминов и микроэлементов, они оказывают общеукрепляющее действие и повышают устойчивость организма. А значит, чтобы быть здоровыми и сильными нужно есть яблоки.
    Сегодня ребята средней группы смастерили яблоневый сад, каждый подарил своей яблоньке наливные яблочки, которые тоже с удовольствием любят покушать.

Сукулент җимеш.
Күптәннән һәркемгә билгеле:
Аларны ашау файдалы.
Нче теләсә кайсы хворобы
Яхшы булыр.
Кичке аш өчен алма
Ашады-һәм табиб кирәк түгел.
Сәламәт булу,
Ихлас күңелдән ашагыз!
    Алма - безнең илдә иң таныш җимеш. Алар бик тәмле генә түгел, бик файдалы да. Алмаларның файдалы үзлекләре турында бөтен китаплар язарга була, аларда витаминнар һәм микроэлементлар күп, алар гомумән ныгытучы һәм организмның тотрыклылыгын арттыра. Димәк, сәламәт һәм көчле булу өчен алма ашарга кирәк.
    Бүген урта төркем балалары алмагач бакчасы әзерләделәр, һәркайсы үз алмагачына алмагачлары бүләк итте, алар да бик теләп ашарга яраталар.