Телефон: 8(843)79 2-12-17
E-Mail: Olga.List@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Верхнеуслонский детский сад "радуга"
Руководитель: Лисина Ольга Александровна

Новости детского сада "Радуга"

Праздничный концерт

Опубликовано: 05.03.2021

Спасибо мамы за доброту,
За нежность ласку и теплоту
За жизнь, что подарили нам,
Спасибо мамы вам.
    Сегодня в подготовительной группе МБДОУ «Верхнеуслонский детский сад «Радуга» состоялся праздник, приуроченный  международному женскому дню. Утренник был организован в стиле телепередач. Ведущие «Доброе утро страна» поздравили всех телезрителей с праздником, рассказали новости, познакомили с шуточным прогнозом погоды. «Утренняя почта» порадовала исполнением песен по заявкам. Ведущий программы «Служу Отечеству» заверил всех  в том, что мальчики возмужали и подросли. Юные солдаты порадовали исполнением песни «Письма нежные».  Ведущие передачи «Когда все дома» пригласили нас в гости к семье Кожевальских.   «Сам себе режиссер» представали видеосюжет «Девичьи мечты и грезы». «Скрытая камера» показала, «как бабушки- старушки весело и зажигательно сидят на скамейке у двора». Артисты программы «Танцы со звездами» просто взорвали танцпол зажигательным рок-н-роллом и брейком. И завершился этот праздничный день программой «Спокойной ночи малыши», только колыбельная прозвучала не для деток, а для мам. В заключении все исполнили песню «Спасибо мамы», слова которой тронули души и детей, и мам (по ту сторону экрана) до слез.

Бөтен гаилә өчен телетапшырулар
Рәхмәт әнигә,
Наз һәм җылылык өчен
Безгә бүләк иткән тормыш өчен,
Әниегезгә рәхмәт сезгә.
    Бүген Югары Осланның «Салават күпере «балалар бакчасында Халыкара хатын-кызлар көненә багышланган бәйрәм узды. Бәйрәм телетапшырулар стилендә оештырылды. «Хәерле иртә» не алып баручылар барлык тамашачыларны бәйрәм белән котладылар, яңалыклар сөйләделәр, һава торышының мәзәк фаразлары белән таныштырдылар. «Иртәнге почта» заявкалар буенча җырлар башкаруы белән сөендерде. «Ватанга хезмәт итәм» программасын алып баручы барысын да малайларның үсеп җитүенә ышандырды. Яшь солдатлар «нежные хатлар»җыры белән сөендерделәр.  «Кайчан да өйдә» тапшыруын алып баручылар безне Кожевальскийлар гаиләсенә кунакка чакырдылар.   «Үз-үзенә режиссер» видеосюжетын тәкъдим иттеләр. «Яшерен камера» әби - бабайларның ишегалды янындагы эскәмиядә күңелле һәм дәртле утыруларын күрсәтте. «Танцы со звездами» программасы артистлары дәртле рок-н-ролл һәм брейк биюен шартлатты. Бу бәйрәм көне «тыныч төн» программасы белән тәмамланды, бишек генә балалар өчен түгел, ә әниләр өчен яңгырады. Соңыннан барысы да «Рәхмәт Әни» җырын башкардылар, аның сүзләрен балалар да, әниләр дә (экранның теге ягында) күз яшьләренә кадәр кузгаттылар.