Телефон: 8(843)79 2-12-17
E-Mail: Olga.List@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Верхнеуслонский детский сад "радуга"
Руководитель: Лисина Ольга Александровна

Новости детского сада "Радуга"

Мы - жители Татарстана !

Опубликовано: 01.09.2020

В рамках тематической недели «Моя Республика - Татарстан» дети подготовительной группы МБДОУ «Детский сад «Радуга» организовали выставку поделок. Дети своими руками, с помощью воспитателя, изготовили блюдца в технике папье - маше .  Потом их обрезали. Затем, когда бумага слегка подсыхала, накладывали новый слой клочков газетной бумаги. Потом все это дети закрасили белой краской и нанесли узоры  и после высыхания краски, покрыли лаком.
    Молодцы! Все хорошо поработали.

«Минем Республикам» тематик атнасы кысаларында «Салават күпере» балалар бакчасының мәктәпкә әзерлек төркеме балалары кул эшләнмәләре күргәзмәсе оештырдылар. Балалар үз куллары белән, тәрбияче ярдәме белән, ашамлыклар әзерләделәр. Алар ризыкка кушылган су белән газета кәгазьләре ябыштырдылар, шул рәвешле клочкаларның төбәкләре тарелкалар читенә чыксын өчен. Соңра аларны кисеп үтерделәр. Аннары, кәгазь бераз кипкәч, газета кәгазенең яңа катламын салдык. Аннан соң балалар ак буяу белән буядылар, кипкәч, лак белән капладылар.
    Афәрин! Барысы да яхшы эшләделәр.