Телефон: 8(843)79 2-12-17
E-Mail: Olga.List@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Верхнеуслонский детский сад "радуга"
Руководитель: Лисина Ольга Александровна

Новости детского сада "Радуга"

Осенние посиделки

Опубликовано: 13.11.2019

Көзге утырышлар.

Балалар да, әти-әниләр дә, әби-бабайлар да зурлар төркемендә утырышка җыелдылар. Утырышлар көзгә багышланган иде. Балалар әти-әниләренә җыр-биюләр белән сөендерделәр, әбиләр табышмаклар, әниләр кунаклар образында барлык катнашучыларны ипи белән сыйладылар. Ә төп кунак, «Бакча карачкысы» тик кунакка гына кермичә, балаларга музыкаль уен белән мавыктырды, бүләккә гадәти булмаган агач алып килде, тәрбияләнүчеләрнең җиләк-җимеш һәм яшелчәләр турындагы белемнәрен тикшерде, хәтта җырлады да. Утырышта билгеләнгәнчә, барысы да күңел ачты һәм уйнадылар. Соңыннан барысы да аппетитлы алма пирогы белән сыйландылар. Кич утыру күңелле үтте!

На посиделки в старшей группе собрались и дети, и родители, и бабушки с дедушками. Посиделки были посвящены осени. Ребятки радовали родителей песнями и танцами, Бабушки загадывали загадки, мамы в образе гостей, угощали всех присутствующих караваем. Ну а главный гость , «Пугало Огородное» , не просто в гости зашел, повеселил детей музыкальной игрой, принес в подарок дерево необычное, проверил знания воспитанников о фруктах и овощах и даже спел. Как положено на посиделках все веселились и играли. В заключении все угощались аппетитным яблочным пирогом. Посиделки удались на славу!