Телефон: 8(843)79 2-12-17
E-Mail: Olga.List@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Верхнеуслонский детский сад "радуга"
Руководитель: Лисина Ольга Александровна

Новости детского сада "Радуга"

Экскурсия в школу

Опубликовано: 10.10.2019

«А это что? Как это называется? Для чего это?!!» Такие вопросы задавали воспитанники старшей группы МБДОУ «Верхнеуслонский детский сад «Радуга» экскурсоводам в школе. Дошколятам так интересно, им все хочется узнать, спросить, потрогать, ведь сегодня их пригласили на экскурсию в школу. В фойе гостей радушно встретил заместитель директора по воспитательной работе Анохин Сергей Николаевич, представил экскурсоводов – учеников 10 -го класса Козина Артема и Сафиуллину Алсу. Экскурсия началась с зажигательного флэш-моба малыши посмотрели и попробовали принять в нем участие .Затем дошколятам показали спортзал, кабинеты информатики, географии, химии, биологии, технологии, библиотеку школьный музей, и столовою. Ребяток очень заинтересовали роботы, изготовленные учениками в кабинете робототехники. Много вопросов задавали в музее, увлеченно рассматривали фотографии, экспонаты артефакты. Мальчикам очень понравились изделия сделанные учениками в кабинете технологии. Но больше всего всех заинтересовали чучела птиц, насекомые, рыбы и пресмыкающиеся, спрятанные в «волшебную водичку» банках в кабинете биологии. Ребятки побывали на нескольких уроках, посмотрели, как занимаются школьники. Попробовали забросить мяч в баскетбольное кольцо, посмотрели в микроскоп и еще много чего. Экскурсия всем очень понравилась. Благодарим организаторов и экскурсоводов за интересную и познавательную экскурсию.

Мәктәп. Ә бу нәрсә дигән сүз?
Без мәктәпкә ничек әзерләнәбез.

- "Ә бу нәрсә? Бу ничек атала? Бу ни өчен?!!
"Югары Осланнын «Салават күпере» балалар бакчасының өлкән төркемендә тәрбияләнүчеләр экскурсоводларга шундый сораулар бирделәр. Мәктәпкәчә яшьтәге балаларга шулай кызык, аларның барысын да беләсе, сорыйсы, карыйсы килә, чөнки бүген аларны мәктәпкә экскурсиягә чакырдылар.
Фойеда кунакларны тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Анохин Сергей Николаевич җылы каршы алды, Экскурсияне экскурсоводлар -10 нчы сыйныф укучылары Козин Артем белән Сафиуллина Алсу таныштырды.
Экскурсия дәртле флеш-моб белән башланып китте. .Аннан соң мәктәпкәчә яшьтәге балаларга спортзал, информатика, география, химия, биология кабинетлары, технологияләр, мәктәп музее һәм ашханә күрсәттеләр. Балаларны робототехника Кабинетында ясалган роботлар бик кызыксындырды. Музейда бик күп сораулар бирделәр, фоторәсемнәрне, экспонатларны кызыксынып карадылар. Укучыларга технология кабинетында укучылар ясаган эшләнмәләр бик ошады. Тик барыннан да бигрәк кошлар, бөҗәкләр, балык һәм биология Кабинетындагы банклардагы «тылсымлы суга» яшерелгән бөҗәкләр кызыксындырды. Балалар берничә дәрестә булдылар, укучыларның ничек шөгыльләнүләрен карадылар. Тупны баскетбол боҗрасына ташлап карадылар, микроскоптан һәм тагын бик күп нәрсәләр карадылар. Экскурсия барысына да бик ошады. Оештыручыларга һәм экскурсоводларга кызыклы һәм мавыктыргыч экскурсия өчен рәхмәт белдерәбез.