Телефон: 8(843)79 2-12-17
E-Mail: Olga.List@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Верхнеуслонский детский сад "радуга"
Руководитель: Лисина Ольга Александровна

Новости детского сада "Радуга"

Без татарча сөйләшәбез!

Опубликовано: 21.04.2016

Бүген “Без татарча сөйләшәбез” акциясе уңаеннан “Салават күпере”  мәктәпкә әзерлек төркем балалары кечкенә балалар янына кереп татарча сөйләшергә өйрәттеләр, “Теремкәй” әкиятен күрсәттеләр. Нәниләргә төлке, куян, бака, тычкан, буре булып киенеп килгән балалар белән кечкенә диалоглар төзергә , таныш әкиятне татар телендә карау бик тә ошады.

В рамках акции «Мы говорим по - татарски» воспитанники подготовительной группы МБДОУ «Верхнеуслонский детский сад «Радуга» посетили детишек второй младшей группы. Учили малышей составлять небольшие диалоги на татарском языке, показали знакомую сказку «Теремок» . Малышам такое общение очень понравилось.