Телефон: 8(843)79 2-12-17
E-Mail: Olga.List@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Верхнеуслонский детский сад "радуга"
Руководитель: Лисина Ольга Александровна

Новости детского сада "Радуга"

Өстәл театры

Опубликовано: 11.04.2016

Бала кечкенәдән милли рухта, туган телне, татар телен ишетеп үссә, ул, һичшиксез татар җанлы булып үсәчәк. Бу матур өстәл театрын безгә Дәүләт Думасы депутаты Илдар Ирек улы Гильмутдинов  бүләк итте. Театр персонажлары татар әкиятләре буенча эшләнгән. Сәхнәләштергән әкиятләр сабыйларга кечкенәдән туган телгә мәхәббәт, мәдәнияткә кызыксыну уятыр, аларны татар милләтен үстерердәй шәхес итеп тәрбияләргә ярдәм итәр дип өметләнәбез. Бүләк өчен зур рәхмәт.

Настольный театр
Этот красочный, замечательный настольный театр нам подарил Депутат Государственной Думы Федерального собрания РФ Ильдар Ирекович Гильмутдинов. В театре есть небольшая сцена и  куклы из семи татарских сказок. Дети не просто слушают сказки при этом они учатся правильно,  внятно и с выражением говорить. Приобретают уроки общения, сопереживания. У дошкольников формируются нравственные ценности, познания культуры и языка татарского народа. Спасибо большое за подарок.