Телефон: +7(843)-793-27-47

Лыжня России.

Опубликовано: 12.02.2023

Лыжня России.

11 февраля учителя физической культуры Сергей Казаков, Роза Аббазова, педагог-организатор Татьяна Потягунина   провели лыжные гонки  «Лыжня России -2023» среди учащихся.

Сергей Казаков провел беседу с учащимися, в которой рассказал о великих спортсменах, их достижения.

Забег проводили в два этапа, сначала среди учащихся начальных классов, затем среди учащихся среднего звена.

Все ребята старались быстрее преодолеть дистанцию. Многие из них показали хорошее время. Победителей соревнования отметят на общешкольной линейке.

Заряд бодрости и отличного настроения как минимум до конца зимы гарантирован.

Россия Чаңгы Юлы.

11 февральдә физик культура укытучылары Сергей Казаков, Роза Аббазова, педагог-оештыручы Татьяна Потягунина укучылар арасында «Россия чаңгы юлы-2023» чаңгы ярышлары үткәрделәр.

Сергей Казаков укучылар белән әңгәмә уздырды, анда бөек спортчылар, аларның казанышлары турында сөйләде.

Йөгереш ике этапта үткәрелде, башта башлангыч сыйныф укучылары арасында, аннары урта буын укучылары арасында.

Барлык егетләр дә дистанцияне тизрәк үтәргә тырыштылар. Аларның күбесе яхшы вакыт күрсәттеләр. Ярышларда җиңүчеләрне гомуммәктәп линейкасында билгеләп үтәчәкләр.

Кыш ахырына кадәр күтәренкелек һәм яхшы кәеф заряды гарантияләнә.