Телефон: +7(843)-793-27-47

Открытие лагеря "Дружба"\"Дуслык" лагерен ачу

Опубликовано: 29.10.2022

Открытие лагеря "Дружба"

29 октября 2022года в МБОУ "Шеланговская СОШ" Татьяна Фокеева провела праздник "Осенний калейдоскоп" посвященный открытию пришкольного лагеря "Дружба". Ребята читали стихи, пели песни посвященные осени. В ходе мероприятия были организованы веселые подвижные игры, а также игры ,направленные на знакомство, сплочение коллектива. Затем ребята прогулялись до берега Волги, набрали осенние листья для гербария и поделок. День прошел насыщенно и плодотворно.

"Дуслык" лагерен ачу

2022 елның 29 октябрендә Шеланга урта мәктәбендә Татьяна Фокеева "Дуслык" мәктәп яны лагере ачылуга багышланган "Көзге калейдоскоп" бәйрәмен үткәрде. Балалар көзгә багышланган шигырьләр укыдылар, җырлар җырладылар. Чара барышында күңелле хәрәкәтчән уеннар, шулай ук танышуга ,коллективны берләштерүгә юнәлдерелгән уеннар оештырылды. Аннары балалар Идел ярына бардылар, гербарий һәм һөнәрчелек өчен  яфраклар җыйдылар. Көн бай һәм нәтиҗәле үтте.