Телефон: +7(843)-793-27-47

Сбор лекарственных трав

Опубликовано: 14.07.2022

Сбор лекарственных трав

В  МБОУ «Шеланговская СОШ»  учащиеся и работники образовательного учреждения продолжают собирать лекарственные травы. Они собрали, высушили и сдали такие лекарственные растения как листья и соцветия пустырника, листья смородины и вишни. В настоящий момент все заняты сбором соцветий липы.

Дару үләннәре җыю

Шеланга урта мәктәбендә укучылар һәм мәгариф учреждениесе хезмәткәрләре дару үләннәрен җыюны дәвам итәләр. Алар чүлмәкнең яфрагы һәм соцветиясе, карлыган һәм чия яфраклары кебек дару үләннәрен җыйганнар, киптергәннәр һәм тапшырганнар. Хәзерге вакытта барысы да соцвет юкә җыю белән мәшгуль.