Телефон: +7(843)-793-27-47

День памяти и скорби

Опубликовано: 23.06.2022

День памяти и скорби

Сегодня,22 июня,наш день начался с линейки, на которой ребята почтили память павших героев минутой молчания, вспомнили скорбные годы войны, возложили цветы к памятнику погибшим воинам. Затем ребята читали стихи, пели песни о войне, посмотрели фильм о начале войны и фильм «Наследники победы». Многие дети рассказывали про своих родных-участников Великой Отечественной войны. Ребята пришли к выводу, что нельзя забыть подвиг наших дедов и прадедов, которые воевали за наше светлое будущее.

Хәтер һәм кайгы көне

Бүген, 22 июнь көнне, безнең көн линейка белән башланды, анда балалар һәлак булган геройларны бер минут тынлык белән искә алдылар, сугыш елларын искә төшерделәр, һәлак булган сугышчылар һәйкәленә чәчәкләр салдылар. Аннан соң балалар сугыш турында шигырьләр сөйләделәр, җырлар җырладылар, сугыш башлану турында фильм һәм «Җиңү варислары»фильмын карадылар. Күп кенә балалар үзләренең туганнары-Бөек Ватан сугышында катнашучылар турында сөйләделәр. Балалар безнең якты киләчәк өчен көрәшкән бабаларыбызның һәм бабаларыбызның батырлыгын онытырга ярамый дигән нәтиҗәгә килделәр.