Телефон: +7(843)-793-27-47

Пушкинский день.

Опубликовано: 07.06.2022

Пушкинский день.

7  июня  в  пришкольном  лагере  «Дружба» состоялся  праздник  русского  языка, посвященный  дню  рождения  великого  русского  поэта А. С. Пушкина. В этот  день СДК  ребята  представили  на  суд зрителей  театральные  представления  по  сказкам  А. С. Пушкина. Отряд  «Солнечные  зайчики»  инсценировали  сказку «О  рыбаке  и  рыбке». Отряд  «Адреналин» - сказку  «О попе и  работнике  его Балде». Затем  ребятам  был  продемонстрирован  мультфильм «Сказка  о  царе  Салтане…».  По итогам дня  ребята получили сладкие  призы  за  театральное  представление.

Пушкин көне.

7 июнь көнне «Дуслык» мәктәп яны лагерында бөек рус шагыйре А.С. Пушкинның туган көненә багышланган Рус Теле бәйрәме узды. Бу көнне балалар тамашачылар хөкеменә А.С. Пушкин әкиятләре буенча театраль тамашалар тәкъдим иттеләр. "Кояшлы куяннар" отряды «Балыкчы һәм балыкчы турында»әкиятен сәхнәләштерде. "Адреналин" отряды - «попе һәм аның Балдасы хезмәткәре турында»әкият. Соңыннан балаларга «патша Салтан турында әкият " дигән мультфильм күрсәтелде. Көн нәтиҗәләре буенча балалар театраль тамаша өчен татлы призлар алдылар.