Телефон: +7(843)-793-27-47

День птиц

Опубликовано: 06.04.2022

День птиц

1. апреля  в  МБОУ «Шеланговская  СОШ»  Татьяна  Бурханова  с  обучающимися  начальной  школы  посетила  сельскую  библиотеку  в  рамках  празднования Международного  дня  птиц. Библиотекарь  Любовь Синичкина познакомила  детей  с  многообразием  птиц, раскрыла  огромное  значение  птиц  в  природе  и  жизни  человека. Во  время  мероприятия  ребята  отгадывали  загадки, слушали  голоса  птиц, вспоминали  пословицы  и  поговорки. Всё  это сопровождалось демонстрацией  иллюстраций  с  изображением  этих  птиц. В  конце  мероприятия  учащиеся  провели  викторину  и  выполнили  плакат  «Берегите  птиц».

Кошлар көне

1 апрель көнне Шеланга урта мәктәбенең башлангыч сыйныф укытучысы Татьяна Бурханова  башлангыч сыйныф укучылары белән Халыкара кошлар көне уңаеннан авыл китапханәсенә бардылар. Китапханәче Любовь Синичкина балаларны кошларның күптөрлелеге белән таныштырды, кошларның табигатьтә һәм кеше тормышында бик зур әһәмияткә ия булуын аңлатты. Чара  барышында  балалар  табышмакларга  җавап бирделәр, кошлар тавышларын тыңладылар, мәкальләр һәм әйтемнәрне искә төшерделәр. Болар барысы да әлеге кошлар рәсемнәре төшерелгән иллюстрацияләр күрсәтү белән үрелеп барды. Чара ахырында укучылар викторина үткәрделәр һәм «Кошларны саклагыз» дигән плакат ясадылар.