Телефон: +7(843)-793-27-47

Защита проектов

Опубликовано: 24.03.2022

Защита проектов

22 марта  2022 года в МБОУ «Шеланговская СОШ»  учащиеся  9-11 классов  защищали свои учебные проекты. Учащиеся представили работы по разным учебным предметам. В течение учебного года  ребята со своими руководителями работали над такими темами как  «Что такое шаровая молния?» , «Лекарства и яды» , «Насилие в семье», «Учитель перед именем твоим…» , «Влияние различных веществ на формирование скелета»,   «Пищевые добавки», «Аллергия, ее проявление и лечение»«Исследование в течение дня микрофлоры воздуха школьных помещений методом оседания Коха». При защите проектов были  использованы презентации, макеты, изготовленные своими руками и опыты. В итоге были представлены такие продукты защиты проектов как памятки, правила, инструкции и видеоматериалы.

Проектларны яклау

22 март көнне Шеланга урта мәктәбендә 9-11 сыйныф укучылары үзләренең уку проектларын якладылар. Укучылар төрле уку фәннәре  буенча эшләрен  тәкъдим иттеләр. Уку елы дәвамында балалар үз җитәкчеләре белән " Шарлы яшен нәрсә ул?» , "Дарулар һәм агу», “Гаиләдә көчләү, “Синең исемең каршында укытучым”, “Скелет формалаштыруга төрле матдәләрнең йогынтысы, “Азык өстәмәләре, Аллергия, аның чагылышы һәм дәвалавы, “Көн дәвамында мәктәп биналарының микрофлорасын Кох утырту ысулы белән тикшерү". Проектларны яклаганда үз куллары белән ясалган презентацияләр, макетлар һәм тәҗрибәләр кулланылды. Нәтиҗәдә, проектларны яклау өчен, белешмәлекләр, кагыйдәләр, инструкцияләр һәм видеоматериаллар тәкъдим ителде.