Телефон: +7(843)-793-27-47

Навруз

Опубликовано: 23.03.2022

Навруз

21 марта 2022 года  в МБОУ «Шеланговская СОШ»  Разиля Халикова учитель татарского языка  и Валентина Самойлычева учитель русского языка, провели праздник «Навруз» для учащихся 5-6 классов. В ходе праздника ребята познакомились с историей праздника, пригласили Наврузбикэ,  о весне  рассказывали стихи на татарском и русском языках, прозвучали загадки и пословицы, были организованы  творческие конкурсы (сочинить стихотворение, нарисовать  рисунок, сделать аппликацию на тему «Весна»). В конце праздника  выпустили стенгазету.

Нәүрүз

2022 нче елның 21 мартында Шеланга урта мәктәбендә 5 -6 сыйныфлар өчен татар теле укытучысы Рәзилә Халикова һәм рус теле укытучысы Валентина Самойлычева “Нәүрүз” бәйрәме уздырдылар.   “Нәүрүз” бәйрәме тарихы белән бәйрәм башланды, Нәүрәзбикәне чакырдылар, укучылар татар һәм рус телләрендә  яз турында  шигырьләр сөйләделәр, әйтемнәр һәм мәкальләр белән таныштылар, төрле иҗади конкурслар да булды (яз турында шигырь чыгарырга, рәсем һәм аппликация ясарга). Бәйрәм азагында бергәләшеп стенгазета чыгардылар.