Телефон: +7(843)-793-27-47

Общешкольная линейка

Опубликовано: 02.06.2021

Общешкольная  линейка

31 мая 2021 года в МБОУ «Шеланговская СОШ»  прошла общешкольная  линейка, на которой были подведены  итоги прошедшего учебного года. Грамотами и подарками были отмечены отличники учебы и активисты, призеры муниципального этапа Всероссийских олимпиад школьников по предметам математика, ОБЖ и физическая культура, а также педагоги, подготовившие призеров  олимпиад и конкурсов различных уровней.

Василий Соляр, преподаватель-организатор ОБЖ, еще  раз  напомнил   о правилах  техники безопасности различного содержания: антитеррористическая безопасность, пожаробезопасность, электробезопасность, безопасность на дорогах и водных объектах и т.д.

Татьяна Фокеева, начальник лагеря, пригласила  обучающихся  школы поправить свое здоровье со 2июня 2021 года в пришкольном оздоровительном лагере «Дружба».

Линейка

31 май көнне Шеланга урта мәктәбендә узган уку елына йомгак ясалды. Уку отличниклары һәм активистлар, математика, тормыш иминлеге нигезләре һәм физик культура фәннәре буенча Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадаларының муниципаль этабы призерлары, шулай ук олимпиадалар һәм конкурслар призерларын әзерләгән педагоглар грамоталар һәм бүләкләр белән бүләкләнде.

ОБЖ укытучысы Василий Соляр, төрле эчтәлектәге куркынычсызлык техникасы кагыйдәләрен тагын бер кат искә төшерде: террорчылыкка каршы куркынычсызлык, янгын куркынычсызлыгы, электр куркынычсызлыгы, юлларда һәм су объектларында куркынычсызлык һ. б.

Лагерь җитәкчесе Татьяна Фокеева мәктәп укучыларын 2021 елның 2 июненнән «Дуслык» мәктәп яны сәламәтләндерү лагерендә сәламәтлекләрен ныгытырга чакырды.