Телефон: +7(843)-793-27-47

Зональный семинар по функциональной грамотности

Опубликовано: 19.03.2021

Зональный семинар по функциональной грамотности

19 марта 2021 года  директор школы Лидия Ледяева приняла участие в зональном методическом семинаре «Формирование функциональной грамотности как потребность современного образования», который проходил на базе МБОУ «Верхнеуслонская СОШ». Директора ОУ  увидели,   как идет процесс формирования функциональной грамотности  на  уроках различных  предметов учебного плана.

Функциональ грамоталылык буенча зона семинары

2021 нче елның 19 нчы мартында мәктәп директоры Лидия Ледяева Югары Ослан урта мәктәбе базасында узган «Хәзерге заман мәгарифе ихтыяҗы буларак функциональ грамоталылыкны формалаштыру» дип аталган Зона методик семинарда катнашты. Мәктәп директорлары уку планының төрле предметлары дәресләрендә функциональ грамоталылыкны формалаштыру процессының ничек баруын күрделәр.