Телефон: +7(843)-793-27-47

Шахматная азбука

Опубликовано: 19.03.2021

Шахматная азбука

19 марта  2021 года   в  МБОУ  «Шеланговская СОШ» состоялось открытие шахматной зоны. В оформлении и оснащении  шахматной зоны  помогали директор ООО «Опора Плюс» Евгений Баландин, начальник отдела информационных технологий ООО «ПСК СтройИнвест» Александр Плеханов и депутатский корпус Шеланговского поселения. Началось открытие театрализованным представлением  из сказки «Буратино». А почетное право перерезать ленту  предоставили заместителю начальника по воспитательной работе МКУ «Отдел образования» Алсу Ахметкаримовой.  Первую партию сыграли  учащиеся 3 класса и персонажи  из сказки «Буратино».

Шахмат әлифбасы

19 нчы март көнне Шеланга урта мәктәбендә шахмат зонасы ачылды. Шахмат зонасын оформлаштыруда һәм җиһазландыруда «Опора Плюс» ҖЧҖ директоры Евгений Баландин, «ПСК СтройИнвест» ҖЧҖ мәгълүмат технологияләре бүлеге башлыгы Александр Плеханов һәм Шеланга авыл җирлегенең депутатлар корпусы ярдәм иттеләр. Ачылу «Буратино» әкиятеннән театральләштерелгән тамаша белән башланды. Ә тасманы кисү хокукы «Мәгариф бүлеге» МКУ директорының тәрбия эшләре буенча урынбасары Алсу Әхмәткәримовага бирелде. Беренче партияне 3 сыйныф укучылары һәм «Буратино»әкиятенең персонажлары уйнады.