Телефон: +7(843)-793-27-47

Парламентский урок

Опубликовано: 18.02.2021

Парламентский урок

18 февраля, заместитель главы Верхнеуслонского муниципального района, стал гостем парламентского урока «Татарстан – наш общий дом. Единство народов, культурное и языковое многообразие как уникальное богатство республики» в МБОУ «Шеланговская СОШ».

Сергей Викторович  пообщался с ребятами, рассказал о том, насколько важно сохранять межнациональный мир и согласие в большом многонациональном доме под названием Татарстан, беречь и развивать родные языки.  Парламентский урок прошел в форме проектной деятельности . Ребята представили 3 проекта по темам: «Татарстан многонациональная и многоконфессиональная республика»;   «Стратегия государственной национальной политики РФ и ее реализация в РТ»;  «Межнациональное согласие как основа стабильности и процветания РТ». Гостями парламентского урока также стали глава Шеланговсгого сельского поселения Майоров Сергей Викторович и депутат Шеланговского сельского поселения Соляр Василь Мариянович.

Парламент дәресе

18 февраль көнне, Югары Ослан муниципаль районы башлыгы урынбасары,Шеланга мәктәбендә " Татарстан – безнең уртак йортыбыз. Халыклар бердәмлеге, мәдәни һәм Тел күптөрлелеге республиканың уникаль байлыгы буларак»  парламент дәреседә кунак булды.

Сергей Викторович балалар белән аралашты, Татарстан исеме астындагы күп милләтле йортта милләтара тынычлыкны һәм татулыкны саклау, туган телләрне саклау һәм үстерү ни дәрәҗәдә мөһим булуы турында сөйләде. Парламент дәресе проект эшчәнлеге формасында узды . Балалар «Татарстан күпмилләтле һәм күпконфессияле республика», «РФ Дәүләт милли сәясәте Стратегиясе һәм аны Татарстан Республикасында гамәлгә ашыру», «милләтара татулык-Татарстан Республикасының тотрыклылыгы һәм чәчәк атуы нигезе»темалары буенча 3 проект тәкъдим иттеләр. Парламент дәресендә Шеланга авыл җирлеге башлыгы Майоров Сергей Викторович һәм Шеланга авыл җирлеге депутаты Соляр Василь Мариянович катнаштылар.