Телефон: +7(843)-793-27-47

Праздничное представление

Опубликовано: 07.01.2021

Праздничное представление

6 января  в РДК состоялось праздничное представление.  В этом зале собрались ребята: активисты, хорошисты, отличники, спортсмены, олимпиадники со всего района. Для них устроили праздник с театрализованным представлением. Праздничную речь перед представлением произнёс глава Верхнеуслонского муниципального района Марат Зиатдинов.  Под весёлую музыку и детские радостные голоса на сцену появились Снегурочка и Дедушка Мороз. Сказочные персонажи веселились, танцевали, пели, дарили радость зрителям. Даже взрослые ощутили дух волшебства. По окончании представления каждому ребёнку вручили новогодний подарок.

Бәйрәм тамашасы

6 гыйнвар көнне район мәдәният йортында бәйрәм тамашасы булды. Бу залда бөтен районнан укучылар: активистлар, отличниклар, спортчылар, олимпиадачылар җыелды. Алар өчен театральләштерелгән тамаша белән бәйрәм оештырылды. Тамаша алдыннан бәйрәм сүзен Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Зиатдинов җиткерде. Күңелле музыка һәм балалар өчен шатлыклы тавышлар астында сәхнәдә Кар Кызы һәм Кыш Бабай барлыкка килде. Әкият персонажлары күңел ачтылар, биеделәр, җырладылар, тамашачыларга шатлык бүләк иттеләр. Хәтта өлкәннәр дә тылсымлылык рухын тойдылар. Тамаша тәмамланганнан соң һәр балага Яңа ел бүләге тапшырылды.