Телефон: +7(843)-793-27-47

Муниципальный этап олимпиады по ОБЖ

Опубликовано: 02.12.2020

Муниципальный этап олимпиады по ОБЖ

С 30 ноября по  1 декабря  2020 года в Верхнеуслонском муниципальном  районе проходил муниципальный этап  олимпиады по ОБЖ. Олимпиада состояла из теоритической и практической частей.В практической части олимпиады были такие этапы как «Остановка кровотечения», «Прохождение болота», «Оказание первой помощи при коме», «Туристические узлы» , «Ликвидация возгорания». Козлов А.все этапы  прошел успешно. По результатам олимпиады по ОБЖ Герасимов В.,Филиппова А. и Козлов А. стали призерами.

Тормыш иминлеге нигезләре буенча олимпиада

2020нче елның 30 ноябреннән 1 декабренә кадәр Югары Ослан муниципаль районында тормыш иминлеге нигезләре (ТИН) фәне буенча олимпиаданың муниципаль этабы узды. Олимпиада теоретик һәм практик өлештән торды. Олимпиаданың гамәли өлешендә « Кан агу тукталышы», «Сазлыкны  узу», «Кома вакытында беренче ярдәм күрсәтү», «Туристик төеннәр», «Янгынны сүндерү”  кебек этаплар булды. Козлов А.барлык этапларны да уңышлы узды. ТИН  фәненнән  олимпиада нәтиҗәләре буенча Герасимов В., Филиппова А. һәм Козлов А. призерлар арасында  булдылар.