Телефон: +7(843)-793-27-47
E-Mail: 1514000003@tatar.ru, schelanga@mail.ru
Руководитель: Ледяева Лидия Викторовна
Год основания учреждения: 1957

Лагерь «Дружба» - второй день!

Опубликовано: 03.11.2020

Лагерь «Дружба» - второй день!

3 ноября в МБОУ «Шеланговская СОШ»  второй день работает  пришкольный лагерь «Дружба». Сегодня был интересный и насыщенный день!  Оксана Давыдова  ознакомила  ребят с историей  возникновения   праздника «День народного единства»  в России.  Говорили о дружбе и мире, взаимопонимании и единении российского народа.  В ходе мероприятия ученики создали  плакат «Когда мы едины, мы непобедимы». Познакомились с историей  возникновения  праздника и  выяснили,  что  наградой  Д.Пожарскому и К.Минину  стала народная память, и в самом сердце России им  установлен  памятник.  После обеда – Разиля Халикова  провела минутку здоровья «Как ухаживать за зубами?»  и   викторину  «По страницам  сказок  А.С Пушкина».  Дети получили яркие  впечатления  и зарядились позитивом

"Дуслык" лагеренең икенче көне

3 ноябрь  Шеланга урта мәктәбендә  «Дуслык» мәктәп яны лагеренең икенче көне.  Бүгенге көн  кызыклы һәм чараларга бай булды! Оксана Давыдова балаларны Россиядә "Халыклар бердәмлеге көне" бәйрәменең барлыкка килү тарихы белән таныштырды. Балалар дуслык һәм тынычлык, үзара аңлашу һәм Россия халкының бердәмлеге турында сөйләштеләр. Д.Пожарский һәм К. Минин турында мәгълумат  алдылар.Аларның батырлыклары өчен  Россиянең үзәгендә аларга һәйкәл куелуын ачыкладылар. Чара барышында укучылар «Без бердәм булганда, без җиңелмәс " дигән плакат ясадылар.  Төшке аштан соң Рәзилә Халикова " Тешләрне ничек сакларга?" дигән тема буенча әңгәмә уздырды. Көн азагында “А.С. Пушкин әкиятләре буйлап" дигән викторина  булды. Балалар өйләренә күтәренке кәеф белән кайтып киттеләр.