Телефон: +7(843)-793-27-47
E-Mail: 1514000003@tatar.ru, schelanga@mail.ru
Руководитель: Ледяева Лидия Викторовна
Год основания учреждения: 1957

Беседа по финансовой грамотности.

Опубликовано: 16.09.2020

Беседа  по  финансовой  грамотности.

16 сентября  2020  года  в  МБОУ  Шеланговская  СОШ,  член  актива  школы - политолог,    Филиппова   Александра  провела  общеинтеллектуальную беседу на тему: «Финансовая  грамотность   учащихся». В ходе  беседы ребята  узнали  историю возникновения  денег,  их  виды  и значение  в  жизни  человека.  Учащимся  были  озвучены  советы  по  накоплению  и сохранению  денежных  средств.  Школьники   активно  отвечали  на вопросы о банковских  картах.

Финанс  грамоталы  буенча  әңгәмә.

16 сентябрь  көнне  Шеланга  урта  мәктәбендә  « Укучыларның  финанс грамоталы   булулары»  темасына мәктәп активы әгъзасы  Филиппова Александра  гомуминтеллектуаль   әңгәмә   уздырды.  Әңгәмә  барышында балалар    акчаның  барлыкка   килү  тарихы,  аларның   төрләре   һәм   кеше тормышында   әһәмияте   турында  белделәр.  Укучыларга   акча  җыю  һәм саклау  буенча   киңәшләр   әйтелде.  Мәктәп  укучылары   банк   карталары турындагы  сорауларга   актив  җавап  бирделәр.