Телефон: +7(843)-793-27-47
Год основания учреждения: 1957

Августовское совещание\Август киңәшмәсе

Опубликовано: 28.08.2020

27 августа 2020 года  состоялось  августовское    совещание работников образования  Верхнеуслонского муниципальное района. В материалах  к выставке МБОУ  «Шеланговская СОШ» показала свою деятельность, посвященную 75-летию Победы в Великой Отечественной войне  и   100-летию ТАССР . Об  интересных событиях из жизни школы  рассказала  заместитель директора по воспитательной работе Елена Никонова. В  конце  августовского совещания за  многолетний труд  в области образования учитель  русского языка и литературы Валентина Самойлычева была награждена юбилейным знаком, посвященном  100-летию ТАССР.

2020 нче елның 27 нче августында Югары Ослан муниципаль районы мәгариф хезмәткәрләренең август киңәшмәсе узды. Шеланга урта мәктәбе Бөек Ватан сугышында җиңүнең 75 еллыгына һәм ТАССРның 100 еллыгына багышланган үз эшчәнлеген күрсәтте . Мәктәп тормышындагы кызыклы вакыйгалар турында директорның тәрбия эшләре буенча урынбасары Елена Никонова сөйләде. Август киңәшмәсе ахырында Мәгариф өлкәсендә озак еллар куйган хезмәте өчен рус теле һәм әдәбияты укытучысы Валентина Самойлычева ТАССРның 100 еллыгына багышланган юбилей билгесе белән бүләкләнде.