Телефон: +7(843)-793-27-47

Родительское собрание в 11классе

Опубликовано: 06.03.2020

Родительское собрание в 11классе

3марта 2020 в МБОУ «Шеланговская СОШ» ЗимфираПереведенцева, классный руководитель11класса ,  провела родительское собрание  на тему «Подготовка выпускников к ГИА2020. На повестке дня обсуждались следующие вопросы: психолого-педагогическое сопровождение учеников при подготовке к экзаменам, подготовка к пробным экзаменам по предметам по выбору, участие в ВПР пор обществознанию и биологии в апреле, посещение консультаций и др. Классный руководитель отметила, что не все выпускники серьезно готовятся к ГИА и ВПР ,напомнила, что для выпускников в конце марта состоятся пробные экзамены, порекомендовала родителям усилить контроль по подготовке к ГИА. Также на собрании выступали учителя-предметники, которые ознакомили родителей  с рядом проблем учеников, возникающих при сдаче экзаменов. Решением собрания  был утвержден график посещения родителями консультаций по предметам.

11 нче сыйныфта ата-аналар җыелышы

3 март көнне Шеланга урта гомуми белем бирү мәктәбендә, 11 сыйныф җитәкчесе Зимфира Переведенцева «Чыгарылыш сыйныф укучыларын ГИА 2020гә  әзерләү " темасына ата-аналар җы елышы үткәрде. Көн тәртибендә тү бәндәге мәсьәләләр каралды: укучыларны имтиханнарга  әзерләгән дә психологик-педагогик яктан тәэ мин итү, сайлау предметлары буенча сынау имтиханнарына  әзерлек, апрель аенда җәмгыять белеме һәм биология буенча ВПРДА катнашу, консультация ләрне карау һ.б. Сыйныф җитәкчесе барлык чыг арылыш сыйныф  укучылары өчен ДЙА  һәм ВПРГА җитди әзерләнмәүләрен билгеләп үтте ,март ахырында сынау имтиханнары узачагын искәртте, ата-аналарга  ДЙАга әзерлек буенча контрольне көчәйтергә тәкъдим итте. Җыелышта шулай ук  фән укытучылары да чыгыш ясады, алар ата-аналарны имтихан тапшырганда килеп туган кайбер проблемалар белән таныштырдылар. Җыелыш карары белән ата-аналар тарафыннан предметлар буенча консультацияләр бирү графигы расланды.