Телефон: +7(843)-793-27-47

Клятва кадета.

Опубликовано: 15.10.2019

Клятва кадета.

12 октября 2019 года в МБОУ»Шеланговская СОШ» под руководством  преподавателя –организатора  Василия Соляр  по сложив шейся традиции в торжественной обстановке пятый класс принял клятву кадета.Лучшие ученики школы показали мастер класс по разборке  и сборке АК-74, по снаряжению магазина АК-4 и команда школы продемонстрировала  элементы   строевой подготовки. На этом мероприятии присутствовали родители кадетов и приглашенные  гости.

Кадет анты.

2019 елның 12 октябрендә Шеланга урта гомуми белем бирү мәктәбендә укытучы –оештыручы Василий Соляр җитәкчелегендә тантаналыш артларда бишенче сыйныф кадет антын кабул итте. Мәктәпнең иң яхшы укучылары АК-74не сүтү һәм җыю буенча мастер-класс күрсәттеләр, АК-4 кибетекирәк-яраклары буенча һәм мәктәп командасы сафәзерлеге элементларын күрсәттеләр. Бу чарада кадетларның ата-аналары һәм чакырылган кунаклар катнашты.