Телефон: +7(843)-793-27-47

Летний отдых юнармейцев

Опубликовано: 03.08.2019

Летний отдых юнармейцев

С  29   по 4 августа  в   ГАУ РЦ  «Патриот»  проходит   профильная смена  «Юный армеец ». Юнармейцы  МБОУ «Шеланговская СОШ» в рамках данной смены занимаются строевой подготовкой,собирают и разбирают автомат, на время одевают  ОЗК, участвуют в   спортивных состязаниях, защищают  проекты, рисуют ,поют  и танцуют.

Яшь армеецларның җәйге ялы.

“Патриот” Республика Үзәгендә 29 июльдән 4 авгуска кадәр “Яшь армеец” дигән профиль сменасы бара. Смена кысаларында Шеланга гомуми белем бирү мәктәбенең укучылары автоматны сүтү һәм җыю күнегүләрен башкаралар,стройда йөрү гамәлләрен күрсәтәләр,химиядән саклану плащын вакытка кияләр,шулай ук спорт чараларында актив катнашалар,бииләр,җырлыйлар һәм төзегән проектларын яклыйлар