Телефон: +7(843)-793-27-47

Готовимся к Новому году

Опубликовано: 21.12.2018

Готовимся к Новому году

В МБОУ “Шеланговская СОШ” идет  подготовка к Новому 2019 году. Учащиеся украшали классы. Тут и там слышны репетиции танцев, праздничных песен на татарском и русском языках. Учащиеся 1-4 класса на уроке родного языка сделали родителям новогодние открытки, разные новогодние игрушки для елки. Ощущается праздничная атмосфера.

Яңа елга әзерләнәбез

Шеланга мәктәбендә Яңа елга әзерлек күптәннән бара. Биредә татар һәм рус телендә җырлар, биюләр өйрәтелә. 1-4 сыйныфлар татар теле дәресендә укытучы Фаттахова Г.Х. белән берлектә әти-әниләренә бәйрәм открыткасы ясадылар, шулай ук башлангыч сыйныфлар класс җитәкчеләре белән Чыршыга элеп куярга уенчыклар ясауларын дәвам итәләр.Сыйныф бүлмәләре, мәктәп заллары бизәлеп бетте. Мәктәпкә килеп керү белән, бәйрәм атмосферасы сизелеп тора.