Телефон: +7(843)-793-27-47

«День Знаний»

Опубликовано: 01.09.2017

«День Знаний»

1 сентября 2017 года в МБОУ «Шеланговская СОШ» состоялся праздник «День Знаний».На празднике присутствовали гости зам начальника МКУ «Отдел Образования» Флюра Мусина и начальник сельхозуправления Верхнеуслонского района Рашид Губайдуллин. Образовательное учреждение приняло в свои ряды 18 первоклассников. Всех присутствующих приветствовала веселая клякса и умный художник, которые провели с первоклассниками конкурсы и забавные игры.

“Белем көне”

1 нче сентябрь көнне Шеланга урта гомуми белем бирү мәктәбендә Белем көне уздырылды. Бәйрәмдә “Мәгариф Бүлеге” башлыгының урынбасары Флүрә Мусина һәм Югары Ослан районының авыл хуҗалыгы идарәсе Рәшит Гобәйдуллин бар иде.Белем бирү учреждениясе  үз сафларына 18 беренче сыйныф укучысын кабул итте.Барлык катнашучылар янына күңелле клякса һәм акыллы рәссам килгән иде,алар беренче сыйныф укучылары белән төрле конкурслар һәм  кызык уеннар уйнадылар.