Телефон: +7(843)-793-27-47

«Великая Победа»

Опубликовано: 10.05.2017

«Великая Победа»

9 мая 2017 года в Шеланговском сельском поселении прошли торжественные мероприятия, посвященные 72-й годовщине Великой Победы. Учащиеся и педагоги МБОУ «Шеланговская СОШ» организовали торжественный митинг  и приняли активное участие в организации праздничного концерта. В рамках мероприятия по селу прошел Бессмертный полк, была возложена гирлянда к памятнику павших односельчан, поздравления ветеранов и тружеников тыла. Целый день звучали песни военных лет, стихи о мире и победе.

“Җиңү көне”

9 нчы май көнне Шеланга авыл җирлегендә Җиңү көненең 72 нче еллыгына багышланган чаралар үткәрелде.Шеланга урта гомуми белем бирү мәктәбенең укытучылары һәм  укучылары тантаналы митинг оештырдылар һәм бәйрәм концертында актив катнаштылар.Чараның кысасында авыл буенча “Үлемсез полк” үтте, Бөек Ватан сугышында катнашучыларның һәйкәле янына гирлянда салынды һәм кунакларның, авылдашларның бер-берсенә котлаулары яңгырады.Көне буе сугыш вакытындагы җырлар һәм шигырьләр яңгырады.