Телефон: +7(843)-793-27-47

Акция «Чистый берег»

Опубликовано: 22.07.2016

Акция «Чистый берег»

20  июля 2016  года обучающиеся МБОУ «Шеланговская СОШ» под руководством учителя биологии Николая Максимова и учителя технологии Равиля Шафигуллина   приняли  участие в  республиканской акции «Чистый  берег». Они   совершили обход участка берега реки Волги , с которого собрали огромное количество  мусора. Акция  закончилась призывом «Чисто  не  там где убирают, а там где не сорят ».

Чиста яр буе” акциясе.

20 нче июль көнне биология укытучысы Николай Максимов һәм технология укытучысы Равиль Шафигуллин җитәкчелегендә Шеланга урта гомуми белем бирү мәктәбенең укучылары “Чиста яр буе”республика акциясендә катнаштылар.Идель яр буеннан күп итеп чүп-чар җыйдылар һәм “Чисталык була шул җирдә, кайда тәбигатьне саклыйлар” дигән фикер белән килештеләр.